יונ 152011
 

שבוע לפני פתיחת הסלון האווירי בפריס, הציגה חברת התעופה איירבוס את החזון שלה לתעופה המסחרית של העתיד, הכוללת גג שקוף ומתקן גולף וירטואלי.

תרשימי המטוס שהוצגו, הם חלק ממטוס קונספט של חברת איירבוס, שיהווה את הבסיס לתכנון מטוסים העשויים להכנס לשרות בסביבות שנת 2050.  שילדת המטוס תורכב מ"מבנה ביוני שמחקה את יעילות עצמות הציפור" . מבנה זה ישלב עמידות וחוזק מבני באזורים הנדרשים, השילוב עם "תא נוסעים אינטילגנטי" שישלוט בטמפרטורת האוויר ויאפשר את שקיפות התקרה.

החזון של חברת איירבוס כולל סורקים דיגיטליים שיחליפו את הדיילים וידריכו את הנוסעים אל מושביהם. כאן לא מדובר במושבים הפרמיטיבים של היום, שבהם צריך הנוסע להתאים עצמו אליהם, אלא במושבים אשר הם אלו שיתאימו עצמם למבנה הגוף של כל נוסע.

באיירובוס ציינו עוד, כי הנוסעים יוכלו לשמור קשר עם ילדיהם הנמצאים בבית ולקרוא להם סיפורים לשעת לילה.

המטוס יחולק לאזורים שונים, אחד מהם יהיה אזור הירגעות שבו יוזרם אוויר מעושר בוויטמינים ובנוגדי חימצון. אזור אחר של המטוס, ה"האזור האינטראקטיבי", יורכב ממקרנים ומתצוגות הולוגרפיות שבאמצעותן יוכלו הנוסעים לבקר, באופן וירטואלי, בכל מיני סצנות חברתיות דוגמת חדרי הימור, או תאי הלבשה בחנויות בגדים.

אלי לאון (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן