מאי 312011
 

האם אופנועי הונדה ודוקאטי או קטנועי קימקו וסאן יאנג יחליפו בקרוב את מכוניות המאזדה הוולוו והסקודה של ציי הרכב הממשלתי? על פי הצעה חדשה שהונחה אתמול על שולחנו של שר האוצר יובל שטייניץ, יוכלו עובדי מדינה, שרים, ולמעשה כל מי שזכאי לרכב צמוד, להחליף את המכונית שהם זכאים לה ברכב דוגלגלי, כלומר אופנועים או קטנועים מסוגים שונים.

את ההצעה יזם ח"כ דני דנון (ליכוד), שמבק ש משר האוצר לבחון שינוי בהוראות מנהל הרכב הממשלתי אשר אחראי לאספקת כלי רכב לעובדי מדינה. הוא כותב כי במצב הנוכחי מנהל הרכב הממשלתי מספק רק מכוניות, אשר גורמות ומסי תנועה כבדים וזיהום אוויר, וזאת בניגוד למגמה הממשלתית להפחתת העומס בכבישים.

דנון מציע כי בנוסף לאספקת כלי הרכב הרגילים יאפשר מנהל הרכבים, לחפצים בכך, לקבל באמצעות ליסינג תפעולי רכב דו-גלגלי. "לצד הפחתת העומס בכבישים ניתן למנות את היתרונות הסביבתיים", כתב דנון. "פליטת גז החממה, פחמן דו-חמצני, של האופנועים היא מחצית מפליטת הגז של המכוניות".

דנון מוסיף כי המהלך יביא לחיסכון כספי בשל עלויות השימוש הנמוכות של האופנועים בכל הנוגע לשימוש בדלק ומקומות לחניה. ח"כ דנון מציע כי עדיפות במתן רכב דו גלגלי תינתן ל עובדי ועובדות מדינה צעירים, שאינם מטופלים בילדים ואינם זקוקים לרכ ב משפחתי. ח"כ דנון שלח את הצעתו גם לשר התחבורה ישראל כץ ולשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, בתקווה שיירתמו לנושא, ובכוונתו להציע גם לכנסת לאמץ את ההצעה.

אריק בנדר NRG

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן