מאי 262011
 

אבות לילדים שהם סטודנטים, יקבלו סיבסוד למימון צהרונים. ל"ישראל היום " נודע כי מנכ"ל משרד הת"מת, שרון קדמי , אישר הרחבת הקריטריונים לזכאות בסיבסוד זה עבור משפחות בהן האם עובדת והאב לומד במוסד אקדמי מוכר.

בכך יושוו תנאיהם לאלה של תלמידי הכוללים החרדיים הנהנים זה זמן מה מהשתתפות המדינה בתשלום לצהרונים. התשלום לצהרון עומד כיום על 600-1.200 שקלים.

משרד התמ"ת מסבסד בין 250 ל-400 שקלים, שהם בין רבע למחצית העלות. החלטת המנכ"ל אושרה על ידי משרד האוצר ותקפה לאבות סטודנטים הלומדים במוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. הרחבת הקריטריונים, שתיכנס לתוקף כבר בחודש יוני הקרוב, תאפשר למשפחות נוספות להנות מהסיבסוד הממשלתי. שר התמ"ת, שלום שמחון, בירך על ההחלטה ואמר כי "מדובר בתיקון עוול מתמשך. המדינה צריכה להתייחס באופן שוויוני לסטודנטים ולסייע להם, כפי שהיא מרעיפה הטבות על הלומדים בכוללים.

עמיעד הורוסוב, סטודנט לפיזיקה והנדסת חשמל במרכז האונברסיטאי אריאל שבשומרון, ואב לילדה כבת שנתיים, הביע שביעות רצון מההחלטה, "ללא הנחה זו היה לנו קשה מאד לשרוד" והוסיף כי " ממשכורת אחת צריך לשלם גם את הלימודים וגם את כל ההוצאות השוטפות.

יעל ברנובסקי (ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן