יונ 012011
 

הרבה ועדות כבר המליצו, ועכשיו מיישמים. החופש הגדול יקוצר בשבוע לטובת תוספת ימי חופשה במהלך חגי תשרי, פסח וחנוכה.

משרד החינוך קיבל את המלצות הועדה הציבורית, בראשותו של ד"ר שמואל סלבין, והודיע כי שנת הלימודים הקרובה תיפתח בבתי הספר ובגני הילדים בתאריך של 26 באוגוסט, כ"ו באב.

בד בבד, הוחלט להקל על ההורים ולהותיר ללא שנוי את מספר ימי הלימוד וימי החופשה הכולל בשנה. הימים אשר הופחתו מחופשת הקיץ יתווספו לחופשות הבאות. בין יום הכיפורים לסוכות, יתווספו שלושה ימי חופשה שישמשו גשר בין החגים. החופשה תחל ב-7 באוקטובר 2011 ותסתיים ב- 23 באוקטובר. כמו כן תוקדם חופשת החנוכה ביום אחד ותחל ב- 21 בדצמבר. גם חופשת הפסח תוקדם ביום ותחל ב- 28 במארס 2012 . במגזר הלא-יהודי, שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר, בשל החגים החלים בסוף אוגוסט.

שר החינוך, גדעון סער, אמר כי הדבר נועד לשמור על רצף של לימודים מינימלי בתחילת שנת הלימודים, "פרק הזמן הקיים היום בין החזרה ללמודים לחגי תשרי, הוא קצר מאד ואני חושב שזה חשוב במובן שזה מאפשר ללמוד יותר על חגי תשרי".

אבל בניגוד לצפוי, דווקא ההורים זועמים על השינוי והתלמידים שמחים על כך: עבור התלמידים מדובר למעשה בחופשים ארוכים יותר באמצע שנת הלימודים. לעומת זאת ההורים טוענים שהדבר מקשה עליהם למצוא סידור לילדים, משום שבאוגוסט המשק כולו בנוי לצאת לחופשה, והקייטנות כבר פועלות, ואילו בחגים קשה למצוא סידור לילדים.

במועצת התלמידים הארצית, בירכו על ההחלטה ואמרו כי היא יוצרת תקופת למודים סדירה ואפקטיבית.

בינתיים, יו"ר הועדה שמואל סלבין, מתכוון לבקש כינוס של ועדה נוספת כדי לקצר עוד יותר את החופש הגדול, בשנתיים הקרובות. סלבין גילה אתמול ל"ישראל היום" כי רצה בכך כבר בוועדה הנוכחית להוריד עוד ימי חופשה אך משרד האוצר סירב. "אני מתעתד להוסיף המלצה לקצץ את החופש הגדול עוד בעשרה ימים, ואני מקווה ששרי החינוך העתידים יאמצו זאת". בוועדה הציבורית השתתפו גם נציגים של שני ארגוני המורים, וגם הם בירכו על ההחלטה.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן