מאי 072014
 

זה קורה ב-16 במאי בגני יהושע בת"א, אלפי נשים ייקחו חלק בהפנניג הספורט ההמוני המתרחש זו השנה החמישית ברציפות. הכניסה חופשית

הפנינג הנשים "אתנה הולכות רחוק" שיתקיים ביום שישי ה-16 במאי בפארק גני יהושע בתל אביב, יפתח את שבוע הספורט של ישראל אותו מקיים משרד התרבות והספורט, במהלכו יערכו מאות אירועי ספורט עממי בכל רחבי הארץ.

"אתנה הולכות רחוק", מתקיים זו השנה החמישית ברציפות. מדובר ביוזמה משותפת של משרד התרבות והספורט, "אתנה" – המועצה הלאומית לקידום נשים בספורט, ועיריית תל-אביב.

השנה לראשונה "אתנה הולכות רחוק" תתקיים במתכונת חדשה, מיוחדת וגדולה מאי פעם. אלפי נשים ונערות מגילאי 12 מכל רחבי הארץ תגענה לגני יהושע בתל-אביב ,לאירוע מלא אדרנלין ועוצמה נשית ליד האגם בפארק.

המשתתפות יוכלו לפגוש ולחוות מגוון של פעילויות ספורטיביות, לפגוש ספורטאיות מובילות, לקבל טעימה מתחומי כושר שטרם פגשו יחד עם דוכני ספורט ובריאות.
האירוע מתקיים בשיתוף עם עיריית תל-אביב יפו, התאחדות בתי הספר, אס"א ומכון וינגייט.

לראשונה השנה תושק תחרות "אתנה צ'אלנג". מדובר בתחרות קבוצתית לנבחרות בנות ארבע נשים כ"א, אשר יתחרו במגוון תחומים כמו מעבר משוכות ומכשולים, טיפוס ומעבר על חבילות חציר, הקפצת כדור כדורגל על הרגל, קליעה לסל, סחיבת שק בעיגול, מעבר מכשולים בין גלגלים שוכבים, מעבר בתוך גלגלים עומדים, זחילה מתחת לרשת מתוחה מעל הקרקע, קפיצה מעל מכשול מים, —הליכת זיקית על חבל מתוח בין 2 עצים בגובה נמוך, —הליכת מריצה (אחת מחזיקה רגליים והשנייה הולכת על הידיים).

קפיצה בדלגית ולסיום המסלול גם תחרות שק קמח – אחת סוחבת את השנייה מנקודה לנקודה. הניקוד והזמן של כל קבוצה ייקבע על פי הזמן של המשתתפת הרביעית. ההשתתפות מוגבלת ל-250 רביעיות וההרשמה מראש באתר האירוע.

איגודי ספורט רבים יקיימו מתחמים בגני יהושע ויזמינו את הנשים להתנסות בין היתר בג'ודו, טניס, כדור יד, כדורעף, סקי מים ועוד. גם התאחדות ספורט הנכים תקיים פעילות ראווה באירוע כמו גם התאחדות אילת המאגדת את מקצועות הספורט שאינם אולימפיים. אלפי תלמידות יגיעו לאירוע, לו שותפה גם ההתאחדות לספורט בבתי הספר.

המועצה הלאומית לקידום נשים בספורט- אתנה, הוקמה ביוזמת שרת הספורט, לימור לבנת, בשנת 2006 במטרה לקדם ולהבטיח השתתפותן של ילדות, נערות ונשים בכל תחומי הספורט ובכל הרמות. במסגרת פעילות המועצה נחשפות עשרות אלפי ילדות ברחבי הארץ לפעילות ספורטיבית במסגרת איגודי הספורט השונים. המועצה מפעילה גם את פרויקט שגרירות אתנה, במהלכו ספורטאיות בכירות פוגשות ילדות בבתי הספר, מספרות להן על ניסיונן בספורט ומעודדות את הבנות הצעירות לנסות גם.

שרת הספורט ח"כ לימור לבנת: " 'אתנה הולכות רחוק' הוא גם פרויקט בעל חשיבות ערכית ומשמש כלי להעצמה נשית. אחת המטרות של האירוע היא להגביר את המודעות של נשים מגיל צעיר לחשיבות הרבה שיש להשתתפותן בספורט. 'אתנה' חוללה בשנים האחרונות מהפיכה בספורט הנשים שמתבטאת בעלייה משמעותית של מספר הספורטאיות הפעילות בישראל, וחובתנו לדאוג שמגמה זו תימשך".

אלופת העולם בג'ודו, ירדן ג'רבי: "כשגרירת אתנה אני אקח חלק באירוע בגני יהושע ואשמח להעניק לאלפי הנשים שיגיעו לשם טעימה מהג'ודו. אתנה תומכת ומקדמת את ספורט הנשים ומסייעת לחשוף עוד ועוד בנות צעירות לספורט התחרותי".

הכניסה להפנינג היא ללא תשלום אך נדרשת הרשמה מוקדמת באתר האירוע.

http://www.bdg-events.co.il/1/ms_general_info/306/307/1/Athena.aspx

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן