מרץ 122013
 

"אני מקווה שההצצה לעולמה של הלן קלר תיתן תקווה לאנשים שנמצאים בחושך ומחפשים את האור…" (הבמאי זיו מאיר) 

על פי מחזה מאת ויליאם גיבסון
לגילאי 12 ומעלה
בכורה: 13.4.13 בתיאטרון המדיטק, חולון

תיאטרון המדיטק יעלה בבכורה ב- 13.4.13 את ההצגה "עושת הנפלאות" המציגה את סיפורן יוצא הדופן של הלן קלר, הילדה העיוורת, חרשת-אילמת ומורתה אן סאליבן.

זהו עיבוד מחודש למחזה עטור השבחים שכתב ויליאם גיבסון אשר מבוסס על יומנה של אן סאליבן.

ההצגה היא בבימויו של זיו מאיר ובעיבוד של ענת ברונובסקי
השחקנים המשתתפים: יבגניה הילזנרט, נועה בירון, תמר שטיין, מגי אזרזר, אלדר ברנטמן, דיוויד לוינסקי.

הצגה זו היא חלק מעונה בה מעלה תיאטרון המדיטק מחזות המשקפים נושאים חברתיים. כמו ב"כתה המעופפת" ו"יותם ויעלי" שהועלו בחודשים האחרונים – החווייה אתה יוצאים הילדים מההצגות קשורה לקשבה לזולת, מתמקדת בפרט שלעתים הולך לאיבוד ומתחברת למציאות שמסביב. "כתיאטרון לילדים ולנוער, שואף תיאטרון המדיטק לעודד חרות מחשבה, תוך מתן כלים לקהליו להתמודד עם המציאות הסובבת אותנו" אומר רוני פינקוביץ' המנהל האמנותי של התיאטרון. לצד אלה, ממשיך תיאטרון המדיטק להוביל את פרויקט "תיאטרון ידידותי לילדים עם אוטיזם" במסגרתו מועלות הצגות הרפרטואר בגירסה המותאמת לילדים עם בעיות תקשורת.

סיפורה של הלן קלר זכה לעיבודים רבים בתיאטרון ובקולנוע והפך לסיפור מופת של ניצחון כנגד כל הסיכויים. הלן קלר, ילדה עיוורת וחרשת-אילמת בת שש, גדלה להורים שלא ידעו כיצד לתקשר אתה ולהתמודד עם מוגבלויותיה. חייה של הלן שנכותה מנעה ממנה יכולת תקשור עם העולם החיצוני וגרמה לה להתפרצויות זעם קשות, השתנו כאשר הוריה הזמינו את המורה אן סאליבן, בתקווה שתעזור להם לחנך את בתם. בזכות אישיותה, עקשנותה ומסירותה, וכנגד כל הסיכויים, הצליחה אן לעשות נפלאות; היא הראשונה שיצרה קשר עם הלן והצליחה לחלץ אותה מעולם הדממה והחושך, כיוון שהאמינה ביכולה של הילדה ללמוד שפה ולחיות חיים מלאים ומספקים.

אומר הבמאי זיו מאיר: "כשקראתי לראשונה את המחזה "עושת הנפלאות", הבנתי שאני מוכרח להביא אותו לבמה כדי שכמה שיותר אנשים ייחשפו לסיפורן המדהים של הלן קלר ושל מורתה, אן סאליבן. זהו סיפור ביוגרפי מרגש על מערכת יחסים מורכבת ומרתקת שנרקמת בין מורה צעירה לבין ילדה בעלת מגבלויות ונמשכת בסופו של דבר כמעט חמישים שנה. במחזה עולה שאלת אופן ההתמודדות עם ילדה חרשת-עיוורת. למרות שלמצבה לא היה פתרון רפואי באותה תקופה, אנחנו מגלים איך בזכות לימוד, סבלנות, התמדה וכוח רצון, אפשר להשיג גם מטרות שנראות אבודות. אני מקווה שההצצה לעולמה של הלן קלר, תיתן תקווה לאנשים שנמצאים בחושך ומחפשים את האור".
הבמאי זיו מאיר, במאי הצגה, הוא בוגר בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי", זכה במלגות ע"ש אברהם אסאו, ירון ירושלמי, עמוס גוטמן, ג'ורג' ואל, רפאל קלצ'קין, שמואל רודנסקי ובמלגות קרן שרת. מאיר אף זכה בפרס 'שחקן השנה' בהצגות ילדים ונוער לשנת 2007/8.
עינת ברנובסקי, מחזאית ההצגה, בוגרת בבית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי". במאי 2006 אף השתתפה בפסטיבל התיאטרון בברלין והייתה מבין המועמדים הסופיים לפרס התיאטרון הישראלי בקטגוריית מחזאי/ת השנה בשנת 2012.

הצגה המיועדת לגילאי 12 ומעלה

"עושת הנפלאות"
13.4.13בשעות 11:00, 12:30
גילאי 12 ומעלה
הצגות נוספות: 29/6/13
מחיר כרטיס: 70 ש"ח
טל' לרכישת כרטיסים: 03-5021552
תיאטרון המדיטק ,שד' גולדה מאיר 6, חולון
http://www.mediatheque.org.il/broadcastShow/Show.aspx?Z18vrVQ=EGG&s=3

 Posted by at 10:34

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן