פבר 192012
 

חלק מקמפיין בחירות חילוני או צירוף מקרים? אחרי שהכריז ראש עירית תל-אביב רון חולדאי, על רצונו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, השיקה אתמול העירייה שירות חדש המאפשר לזוגות להירשם כאוהבים בבנין העיריה הישן.

בנוסף לרישום המיוחד, הזוגות שיתעניינו בשירות, יקבלו על כך תעודה הצהרתית.
בטקס שנערך אתמול, הצהירו שמונה זוגות על אהבתם, בהם זוג קשישים, זוג לסביות, זוג הומואים ואפילו אם ובנה אשר הכריזו על אהבתם, כל אחד עם בן ובת זוגו. הדוגמנית והאמא הטרייה, רותם סלע הגיעה אל המעמד המרגש בתור צופה,יחד עם בתה ובעלה.
מדובר בפעם הראשונה בישראל שבה עירייה מקיימת "רישום אוהבים".הטקס שנערך אתמול לראשונה "על מדרגות" בית העירייה, שם ניתן להרשם, צפוי להתקיים מדי שבוע בימי שלישי. במעמד המיוחד יתאפשר "לכל מי שרוצה לתת תוקף פומבי לאהבה, למסד חברויות ותיקות, בדרך אל החופה או אפילו אחריה-להירשם כזוג אוהבים בספר האוהבים של תל-אביב יפו ולציין זאת כמאורע טקסי וסימבולי", כך לדברי אנשי העירייה.
ובעירייה הבהירו כי טכס האהבה יהיה פתוח בפני כל זוג תושבי העיר, ללא הבדל דת , גזע, נטייה מינית וגיל, ובלבד שמלאו לה או לו 18 שנים. עם זאת, הדגישו כי רישום האוהבים אינו מהווה חלופה לנישואים בישראל ואינו בעל תוקף משפטי.
"האהבה היא כח מניע, היא לא מבדילה בין דת, גזע, נטייה מינית או גיל. היא פשוט כאן", אמר אתמול חולדאי במהלך האירוע. אסף זמיר, סגן ראש העיר ויוזם הרעיון,הוסיף כי "הגיע הזמן שלתל-אביב יפו, יהיה מנהג אהבה מקומי, כפי שקיים בערים רבות בעולם, שבו יוכלו זוגות לחגוג את אהבתם בעירם כנוהג אזרחי יפה".

 

יהודה שלזינגר (ישראל היום) 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן