ינו 232012
 

בעוד גורמים שונים יוצאים בחריפות נגד חוק טל, הנתונים שיחשפו הבוקר בווועדת החוץ והביטחון, דווקא מעידים על כך שהחוק מתחיל לתת את אותותיו בכל הקשור לשילוב חרדים בחברה הישראלית.

המצדדים בהארכת החוק, מעידים כי בשנים האחרונות עובר הציבור החרדי מהפך, וכבר כיום נמצאים אלפי חרדים בתוכניות שח"ר (שילוב חרדים) בצה"ל ועוד יותר מ- 2.000 מהם בוגרים או משרתים בשרות האזרחי. הבוקר יציג מנכ"ל מינהלת השרות האזרחי, שר שלום ג'רבי, סקר חדש שערך מכון מאגר מוחות בקרב המתנדבים והבוגרים החרדים ועוסק בסוגיית השתלבותם בשירות עצמו ולאחר מכן בחברה הישראלית.
על פי הסקר, 83% מהמתנדבים החרדים הצהירו שבכוונתם לצאת לעבודה או ללימודים, אחרי סיום שירותם. הנתון הזה עלול להדאיג את ראשי הישיבות, שכן הוא מצביע על כך שרק  17% מהחרדים יחזרו לישיבות. גיוס החרדים נעשה בשיטת "חבר מביא חבר" ובשל כך מרוצים בכירי מינהלת השירות האזרחי מהנתון המראה כי יותר מ-80% מהמתנדבים ימליצו לבני משפחתם להתגייס למען שירות המדינה.
לדברי ג'רבי, "השירות האזרחי במסגרת חוק טל מראה הצלחה שמתבטאת בשילוב חרדים במעגל התעסוקה והחברה ובעצם משיג את יעודו".
פרופ' יוסי תמיר, מנכ"ל ג'וינט ישראל -תב"ת, אשר אחראים על השמות חרדים, הוסיף כי "נתוני סיכום השנה בנוגע לתעסוקת חרדים מוכיחים כי המגזר החרדי מעונין להשתלב במעגל העבודה ולהתפרנס ברמה נאותה".
 
יהודה שלזינגר,ויעל ברונבסקי (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן