דצמ 152011
 

המיליארדר פול אלן, הכריז אתמול על הצטרפותו למירוץ התיירותי לחלל. אלן, שיחד עם ביל גייטס הקים את מיקרוסופט, הצטרף למיזם של ברט רוטאן לעיצוב ובניית מטוס שיוכל לשגר אסטרונאטים ומטען לחלל. אלן הציג אתמול במסיבת עיתונאים את חברת "סטרטולאונץ סיסטמס", בה שותפים גם רוטאן ומנהל סוכנות החלל האמריקאית לשעבר מייק גריפין.

החברה החדשה תפתח את מה שצפוי להיות המטוס הגדול בעולם. מוטת הכנפיים של כלי הטיס המיוחד שיהיה בנוי כמו קטמארן ויהיו לו שישה מנועי בואיגג 747 ןתגיע עד 117 מטרים. כלי הטיס יישא מתחת לגחונו את הטיל SPACE X למרומי האטמוספרה ושם ישוגר הטיל לחלל. הפיתוח צפוי להוזיל את עלויות השיגור של המטענים ושל הלווינים לחלל,וגם להקטין את הסיכונים בשיגור הטילים מן הקרקע למסלולים סביב כדור הארץ.

טיסות הניסוי הראשונות מתוכננות לשנת 2016, לדבריו של אלן, הפרויקט ישאיר את אמריקה בחזית חקר החלל ןייתן לדור החדש של ילדים משהו לחלום עליו.

אילן גטניו (ישראל היום)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן