נוב 262011
 

דרה דופט האמריקאנית, לומדת בבית-הספר רמז שבנוי יורק. היא בת 12, אוהבת לשחק טניס ולרכב על אופניים, ואף שואפת להפוך בעתיד לספורטאית מצטיינת בתחומים האלה. את חגיגות בת המצווה שלה היא בחרה לשלב עם שתי האהבות הגדולות שלה -ספורט ומדינת ישראל.

לקראת המועד שלחה דרה הזמנות לאירוע, שנערך בניו -יורק, ובהן ביקשה ממכריה כי במקום המתנות השגרתיות, שישלחו כסף שיוקדש למטרה קצת פחות שיגרתית, בטח עבור נערה בת 12- הקמת מגרשי ספורט ומתקנים בבית-ספר ישראלי.

אמה וסבתה של דרה, מתנדבות כבר שנים בארגון אמי"ת ארה"ב, העומד מאחורי רשת החינוך אמי"ת, כך שדרה כבר דור שלישי לתורמות. יחד עם אמה סוזן, פנו השתיים לפני כמה חודשים למנהלי אמי"ת וסיפרו על התרומה הצפויה מאירוע בת המצווה, ועל הרצון להביא מתקני כושר לבית ספר במדינת ישראל.

אתמול הגעו כלת בת המצווה והוריה לבית הספר אמי"ת בכרמיאל, כדי לחנוך את המתקנים. דרה העבירה יום גדוש חוויות עם התלמידים אשר כללו בין השאר, פעילות שטח בסגנון הישרדות ביער כרמיאל וסדנת יצירה להכנת פמוטות, ואף ביקשה לחגוג במשותף עם ילדה בת גילה מישראל ומי שהצטרפה אליה היתה התלמידה אביבית טספאי מהעדה האתיופית.

דרה שהסתובבה מאושרת בשטח בית-הספר, סיפרה כי הגשימה חלום: "אין הרגשה טובה יותר מזו שאתה יכול לעשות משהו עבור ילדים אחרים, התרגשתי לפגוש ילדים וילדות בני גילי, שבזכות בת המצווה שלי הם יכולים להנות,ואני מקווה שהם יגדלו להיות ספורטאים מצטיניים."

וסוזן, אמה של ילדת בת המצווה הוסיפה, "תמיד חשבנו לערוך אירוע בת מצווה גדול בניו יורק למשפחה ולחברות זה נחמד,אבל לא כל כך משמעותי, לכן היה חשוב לנו לפתוח את החיים שלה כבת מצווה במצווה ובחסד, ולא סתם בחגיגה".

לדברי מנהל בית החינוך אמי"ת כרמיאל, יובל אלימלך,"דרה הגשימה חלום ונתנה לתלמידים גם שיעור בנתינה, מבחינתנו, המעגל והשמחה יושלמו כשדרה ומשפחתה יעלו לארץ ויבואו לכרמיאל, אנחנו מחכים להם בשמחה".

יעל בורונבסקי (ישראל היום)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן