נוב 152011
 

יו"ר ועדת החינוך והתרבות של הכנסת, ח"כ אלכס מילר(ישראל ביתנו), הניח על שולחן הועדה הצעת חוק יסוד הקובעת את זכותם של הורים לבחור ולקבוע את המקום שבו ילמדו ילדיהם.

לדברי מילר, "אפשרותם של הורים לשלוח את ילדיהם לבית-ספר באזור רישום שונה ממקום מגוריהם היא קשה מאד עד בלתי אפשרית. מצב זה, עומד בסתירה לחקיקה קיימת, ולכן יש להעניק לזכות זו של ההורים מעמד חוקי כך שלא יהיה פשוט לפגוע בה כפי שקורה עכשיו.

עוד הסביר מילר כי "בהיעדר אלטרנטיבה מעשית, יש מקרים רבים של העתקת מקום מגורים, בפועל או ברשומי משרד הפנים, והורים נאלצים לנהל מאבקים משפטיים אל מול הרשויות, תהליך היוצר ניכור וגוזל משאבים רבים". מילר הודיע כי יביא בקרוב את הצעת החוק להצבעת הממשלה.

בדיון ועדת החינוך של הכנסת, שהתקיימה לפני כמה חודשים, הודיע מנכ"ל משרד החינוך היוצא ד"ר שמשון שושני, כי בשנה הבאה ייערך פיילוט ב-16 רשויות מקומיות שיאפשר הרחבת הבחירה בין בתי הספר החל מכיתה א".

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, אתי בנימין מתנגדת לפתיחת אזורי הרישום עד שתנאיהם של כלל התלמידים יהיו זהים . "צריך ליצור תנאים שווים בין כל בתי הספר, יש לאפשר הסעות לילדים ממשפחות במצב סוציו-אקונומי נמוך, שעשויות לא לבחור בבית-ספר מסוים בגלל עלות הנסיעות, יש לממן מלגות לתלמידים המבקשים להרשם לבתי-ספר ייחודיים שבהם התשלומים גבוהים, ורק שיתקיימו כל אלו התנאים, ניתן יהיה לפתוח את אזורי הרישום.

יעל ברנובסקי (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.