יול 252011
 

שר התקשורת, משה כחלון, יביא היום לאישור, הצעת חוק שתחייב את בנק הדואר לפתוח חשבון לכל אזרח המעוניין בכך. ועדת השרים לענייני חקיקה תצביע היום על ההצעה שלמעשה תעגן בחוק את קיומו של בנק חברתי בישראל שיפתח חשבונות עובר ושב גם לאוכלוסיות חלשות.

על פי ההצעה, בנק הדואר ירחיב את שרותיו הפיננסיים ובין היתר יספק פנקסי המחאות וכרטיסי כסף הנטענים מראש. יתרונו הבולט של בנק הדואר הוא כי השרותים ניתנים בסניפי רשות הדואר הפרוסים בכל רחבי הארץ, והמשמעות היא כי אדם שלא הצליח לעמוד בדרישת הבנקים המסחריים,יכול יהיה לעשות זאת בבנק הדואר, בהתאם לחוק ובמחיר של 50 שקלים בעשרה תשלומים של חמישה שקלים כל אחד. השר כחלון הדגיש כי "יש כיום 200.000 אלף בתי אב, שאינם יכולים לפתוח חשבון בבנקים מסחריים.

במשרד התקשורת מדגישים, כי הרחבת נגישות הציבור לשירותים הפיננסים תתבצע תוך מתן שימת לב לקיומם של הפערים הכלכליים בחברה בישראל ולצרכים ייחודיים של קבוצות שונות האוכלוסייה. השר כחלון, שדואר ישראל כפוף לו, ימנה מפקח מבין אנשי משרדו שתפקידו יהיה פיקוח כללי ובקרה על בנק הדואר.

לשם ביצוע החוק, יתאפשר לבנק הדואר להקים תשתית ארגונית עצמאית. דואר ישראל צפוי להרוויח מהמהלך מקורות הכנסה נוספים על אלו הקיימים היום.

שר התקשורת, משה כחלון, אמר כי "מטרת החוק היא לפתוח , בין היתר אפשרויות כספיות בפני השכבות החלשות ,מקבלי השכר הנמוך ובעלי העסקים הזעירים,ולהינות משרותים מוזלים בעמלות, מדמי ניהול, מקבלת הלוואות, וממתן רבית נמוכה, שהם אינם חלק מהם .שר הסביר כי "יש מאות אלפי אזרחים שמקבלים קצבאות זקנה, שארים, הבטחת הכנסה,שראוי לתמוך בהם ולספק להם שירותים פיננסים בסיסיים וזולים"

זאב קליין (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן