יול 112011
 

ועדת השרים לעניני חקיקה אישרה אתמול שורה של הטבות לקשישים. במסגרת הרפורמה שמוביל שר הרווחה משה כחלון,יוכל כל אזרח שמלאו לו 80 להיבדק אצל רופא גריאטר לצורך קביעת זכאות לגימלאת סיעוד ולא רק על ידי אחות בריאות הציבור ,כפי שנהוג כיום.

השינוי נועד כדי לאפשר למספר גדול יותר של קשישים להיבדק לצורך זכאותם לקיצבת הסעוד במסגרת קופת החולים שבה הם חברים,ולא במשרד הבריאות,קשישים רבים התלוננו כי בבדיקת האחות יש פעולות המתפרשות כמעליבות,וכי קשה מאד להגיע אליה.

כמו כן, נקבע כי בשבועות הקרובים יקודם שינוי נוסף למען הקשישים ולפיו יוכפל "מענק החימום "שמקבל קשיש הזכאי להשלמת הכנסה המתגורר בישוב המוגדר בתקנות כישוב קר במיוחד,סכום המענק יעמוד על 510 שקלים במקום 225 שקלים כיום.

בחודשים האחרונים התלוננו בפני השר קשישים רבים על כך שההנחות בשונות שהם מקבלים מתבטלות כאשר קצבאותיהם,מועלות בשקלים בודדים , השר כחלון הבטיח אתמול כי יפעל לאפשר לאותם קשישים להמשיך לקבל את ההטבות וההנחות בארנונה,בקופת החולים,בתחבורה הציבורית, ובחשמל, אף שהקצבאות עולות.

שר הרווחה כחלון,הבהיר אתמול:"הפילוט בחוק הסיעוד,שיאפשר למי שמלאו לו 80 לבחור בבדיקה אצל רופא גריאטר,הוא חלק מרפורמה מקיפה שאני מקדם במכלול התייחסות המדינה לאוכלוסית הקשישים בכלל ולזקנים הסיעודיים בפרט.הצעת החוק שאושרה היום ואשר תופעל,כך נראה,בחודשיים הקרובים,כמו גם השיפורים שהוכנסו בהתייחסות הביטוח הלאומי לזקן הסעודי,הם חלק מהמחויבות שלנו לשמירת כבודם של הקשישים במדינה ולמצוי זכויותיהם,תוך מתן זכות בחירה כיצד הם מעונינים למצות את זכויותיהם."

מנכל"ית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, אומרת כי "צעדים אלו,שנעשו יחד עם הגורמים המקצועיים במוסד,הם חלק מיישום מדניות הביטוח הלאומי לשפר את השירות לאזרח ולהביא למצוי זכויות מלא בביטוח הלאומי"

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן