יול 052011
 

הסופרטנקר של הדיור יוצא לדרך:
מליאת הכנסת, אישרה אמש ברוב מוחץ בקריאה ראשונה, את הרפורמה לקיצור הליכי התכנון של בניית 113 אלף יחידות דירות מגורים בשנה וחצי הקרובות. את הרפורמה יזם, ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרי ש"ס אלי נחמיאס ואריאל אטיאס.

זו הפעם הראשונה, זה שנים רבות, שראש הממשלה התייצב במליאת הכנסת כדי להציג תוכנית פרטנית, שבדרך כלל מוצגת בכנסת על ידי אחד השרים. הפעם האחרונה שראש ממשלה הציג תוכנית במליאת הכנסת, היתה ב- 2005, אז הציג אריאל שרון את תוכנית ההנתקות.

כדי להדגיש את מחויבותו לעברת תוכנית הסופרטנקר, רה"מ מסר הצהרה לכתבים מחוץ ללשכתו בכנסת ולפני ההצבעה במליאה. "בישראל יש פקק ביורוקרטי.לוקח חמש שנים לתכנן ולבנות דירה- זה כמעט זמו שיא בעולם. אנו מחוייבים לגלח את מספר השנים", אמר נתניהו והוסיף, "אני מביא היום לכנסת מסלול ירוק לבניית דירות.המסלול יאפשר בניית דירות לחיילים, לזוגות צעירים ולכלל ישראל . אני מקווה שזה יפטור את מצוקת הדיור. אני מגיש את החוק אישית ואני מחויב לו".

מטרות התוכנית הן להקל על הזוגות הצעירים את מצוקת הדיור ,ולבלום את ההעליות במחיריהן שזינקו ביותר מ-60% בשלוש השנים האחרונות. לדברי רה"מ, צעד הכרחי ראשון לשנוי מצב הדיור הוא "פתרונות תחבורתיים חדשים שינגישו את אזורי הגליל והנגב". ,צעד נוסף לפי נתניהו,הוא "סיוע לצעירים לרכוש דירות, באמצעות מענקים של עד 100.00 שקל".

יו"ר האופוזציה, ציפי לבני, תקפה את דבריו של נתניהו" " הורדת מחירים נדרשת בכל תחום ולא רק בדיור. זוגות צעירים לא גומרים את החודש. המאבק של הקוטג' הפך מאבק על הבית. הורים רוצים לדעת שלילדים יהיה איפה לגור ולאחר מכן מגלים שהדירה הולכת ומתרחקת מהישג יד. מחירי הדיור עלו בשנתיים האחרונות בשיעור של 20% עד 30%" , אמרה ח"כ ציפי לבני.

זאב קליין ( ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן