יונ 192011
 

בשורה לציבור המטופלים: משרד הבריאות יצא בהנחיות חדשות לקופות החולים, שלפיהן יחויבו הקופות, לאפשר למבוטחיהן לבחור את הרופא, את המנתח ואת בית החולים שבו ירצו לקבל טיפול-בין אם לקופה יש הסכם עימם ובין אם אין.

הסיבה שהמשרד הוציא את ההנחיות החדשות היא, שמבוטחים רבים התלוננו בשנה האחרונה, כי בשל סכסוכים כספיים והסכמים של קופות החולים עם בתי חולים שונים, הם נאלצו פעמים רבות להפסיק לקבל טיפול שהתחילו ולהמשיכו במקום אחר.

לפני כשבועיים הוציא המפקח על קופות החולים במשרד הבריאות, עו"ד יואל ליפשיץ, מכתב אל מנהלי בתי החולים, שבו הבהיר להם כי בתוך חודשיים על הקופות לפרסם רשימה של רופאים מקצועיים, מומחים, מנתחים ובתי חולים שמתוכם יוכלו המבוטחים לבחור את הטיפול שאותו הם צריכים. כמו כן, לקופות אסור יהיה לחייב מבוטח לפנות לקבלת טיפול בבית חולים כלשהו רק משום שהקופה חתומה על הסכמים כספיים אם אותו בית חולים.

בהנחיות החדשות מצוין כי על הקופה ליידע את המבוטחים בדבר זכיותיהם, וכן חובה עליה לפרסם מדי זמן, מידע לגבי כל שרות רפואי באשר הוא ובאילו בתי חולים ניתן לקבלו, בין אם על בסיס אזורי או על בסיס ארצי. כמו כן, הקופה תהיה חייבת לפרט למבוטח בעת מתן ההפניה לטיפול או לניתוח, מהן האפשריות העומדות לפניו ובאילו בתי חולים שונים הוא יוכל לקבל אתה טיפול, מבלי להגבילו.

אם יזדקק המבוטח לניתוח חוזר או להמשך קבלת טיפול, וההסדר של הקופה עם בית החולים שנתן לו את השרות השתנה, יהיה זכאי המבוטח, אם ירצה, להמשיך לקבל את הטיפול באותו בית חולים שבו התחיל ולחזור לאותו מנתח שניתח אותו.

גם בנושא הפנייה למוקדי רפואה ליליים, בשעות שבהן המרפאות סגורות, הפנייה למוקדים תיעשה מעתה ללא צורך בהפניה של הקופה וללא צורך באישורים.

הקופות יחויבו להפעיל מוקד טלפוני בשעות הערב לצורך הפניה למיון ושליחת רופאים לביקורי בית.

זיוה מוגרבי-קובני (ישראל היום ) .

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן