מאי 242011
 

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, מתנגד להקמת כפר נופש בניצנים. כך עולה ממכתב תגובה ששיגר השר לארגוני הסביבה שפנו אליו בנושא. השר כתב להם כי "קידום כפר הנופש בניצנים מנוגד לעקרונות התכנון הסביבתי המעודכנים ויוביל לפגיעה חמורה באזור טבעי וייחודי.

השר התייחס לפנייה של  "המטה להצלת חולות ניצנים", בו חברים הארגונים "אדם טבע ודין" ,ו"החברה להגנת הטבע", "הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד", ו"עמותת חופים לנצח".

בתשובתו כתב ארדן, כי "כפר הנופש יגדיל את נוכחות האדם בלב שמורת הטבע ופגיעתו הצפויה תתבטא בין היתר בביתור השמורה, בחדירה של מינים פולשים ונוכחות של מינים מתפרצים, תוביל לזיהום אור וגידור בלב השמורה, תפגע באזור בריכות מי התהום ובנוף , ובנכס תיירותי, חינוכי ומורשתי חשוב לישראל.

השר ארדן ציין כי כבר קיים שורה של פגישות עם נציגי המועצה האזורית חוף אשקלון ועם מנהל מקרקעי ישראל, שמקדמים את הקמת כפר הנופש, והבטיח למצוא לו חלופה אחרת, טובה יותר אקולוגית.

מנכ"ל "אדם טבע ודין", עו"ד עמית ברכה, בירך על עמדת ארדן, ואמר כי "הרתמותו של השר למאבק למען חולות ניצנים, תתרום תרומה מכרעת לעצירת הפרויקט ההרסני המתוכנן לקום באזור, כפי שהוכח במאבק להצלתו של חוף פלמחים.

ליאר נוביק (פוסט )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן