מאי 242011
 

המדינה תעניק עשרות מליוני שקלים, כמענקים לחיילי מילואים בשנה הקרובה. כך אישרה אתמול, ועדת שרים לעניין חיילי המילואים, בראשות שר הביטחון אהוד ברק. המענק המרכזי יהיה בדמות הנחות בתשלומי ארנונה עד לגובה של 5%, וכן הצטרפות למועדון הצרכנות "בהצדעה" המעניק הנחות למשרתים במגוון תחומים ושרותים.

הטבת הארנונה, על פי הערכה ,תעלה למדינה כ- 25 מליון שקלים בשנה, מה שהביא את נציגי האוצר בועדה להסתייג ממנה. עוד הוחלט להעניק מלגה של 1,000 שקלים נוספים בשנה לסטודנטים המשרתים במילואים הפעילים בפרויקט החונכות פר"ח.

השר ברק אמר בישיבה כי "מדינת ישראל חבה תודה מיוחדת לאנשי המילואים שנקראים מפעם לפעם לעזוב את הבית והמשפחה ולצאת לשירות. חובתנו לבטא את הוקרתנו והערכתנו.

גם היום תקדיש הכנסת חלק מדיוניה לציון יום מערך המילואים בצה"ל. ועדת החוץ והביטחון, תקיים ישיבה שבה יוצגו ממצאי סקר בקרב חיילי המילואים, שבו הם נתבקשו לספר על תחושותיהם האישיות, רמת האימונים והקשר עם המשפחות. גם ועדות אחרות ידונו בנושא הטבות לחיילי המילואים.

לרגל שבוע המילואים, התקיים אתמול בבסיס גלילות, טקס קצינים וחיילים מצטיינים במערך המילואים לשנת תשע"א במעמד רא"ל בני גנץ. במהלך הטקס העניק הרמטכ"ל 41 תעודות הצטיינות על תרומה בולטת כאנשי מילואים בכלל יחידות צה"ל. "הדוגמה שנתנו אנשים אלה ושאתם נותנים היום היא שמובילה את ישראל ואת צה"ל ונותנת את הכוח וההשראה להיתמודדויות העתיד", אמר הרמטכ"ל בני גנץ.

בתוך כך, סקר רווחה שפירסמה התאחדות הסטודנטים, בשיתוף קצין המילואים הראשי, מגלה כי 70% מהסטודנטים שמשרתים במילואים נפגעו בלימודים משום שהמוסדות האקדמיים לא התחשבו בהם.

לפי הסקר, עלה כי מוסד הלימוד המוביל בהתחשבות בסטודנטים המילואיניקים הוא הטכניון בחיפה. אחריו אונברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן- גוריון, ואחרונה האונברסיטה העברית בירושלים.

בתוך כך, הודיעו אתמול חברי המועצה להשכלה גבוהה, כי ישקלו את הרעיון לפיו יוענקו לסטודנטים שתי נקודות זכות בעבור שירות מילואים.

מתי טוכפלד,לילך שובל, ליאת עזר,וגדעון אלון (ישראל היום )

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן