מאי 172011
 

עכשיו זה רשמי:  משרד האוצר הודיע אמש ,כי ההצעה לסבסוד משכנתאות ירדה מהפרק, ובמקום זאת יינתן מענק של 60 אלף שקל לזוגות צעירים שירכשו דירה בפריפריה.

בנוסף, המדינה תעביר לקבלנים כ-40 אלף שקל כהשתתפות בהוצאות פיתוח.אם ישלימו את הבניה בתוך 26 חודשים,ויוכח כי הפרויקט יאוכלס במחוסרי דיור. בתוכנית יכללו כ-30 ישובים ככל הנראה באזורי עדיפות לאומית.

בעקבות כך,שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, הסיר את הצעת החוק לסבסוד משכנתאות "המאבק על הדיור לזוגות צעירים חשוב לנו יותר מקצבאות הילדים", אמר השר ישי, בתוך כך, המפקח על הבנקים בבנק ישראל, דודו זקן, הזהיר אמש את הציבור מנטילת משכנתא בסיכון. "אתם לוקחים הלוואות מסוכנות, הלוואות שנראות עכשיו כהלוואות זולות כיוון שהן מבוססות על רבית הפריים, אבל הלוואות שבדיעבד יכולות להתברר כהלוואות יקרות" אמר זקן בערוץ 2.

מנגד, מנכ"לית בנק לאומי, גליה מאור, אמרה בועידת הנדל"ן של הבנק ועיתון כלכליסט, כי "שעורי המימון הנהוגים במערכת הבנקאית של ישראל נמוכים יחסית למה שמקובל בעולם, וישנה הקפדה רבה על יכולת ההחזר של הלווה".

שר האוצר יובל שטייניץ, אמר בכנס, כי ישנן השלכות חברתיות לכך שזוגות רבים אינם מצליחים לרכוש דירה בגלל המחירים הגבוהים. לדבריו, האשמים בעלייה החדה במחירי הדיור הם שערי הרבית הנמוכים והמחסור החריף בדירות.

דבריו הופרעו על ידי קבוצה של פעילים חברתיים, שהטיחו כלפיו "שר המיסים, תתבייש לך "

ג"ון בו זקן (פוסט )

"

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן