ינו 032011
 

הם התחילו יחד את קורס הטיס לפני שש שנים, אבל נשרו ממנו לאחר כשנה בשל חוסר התאמה, ואולם, שניהם לא ויתרו, למרות שכבר היו קצינים במערכות אחרות בצה"ל , יעמדו השבוע סרן אליעזר וסרן אסף על מגרש המסדרים בבסיס חיל האויר בחצרים ויענדו את כנפי הטיס.

כשאסף נפל מקורס הטיס הוא ידע שיום אחד הוא יחזור,בינתיים, הגיע למערך הנ"מ, תוך שהוא מזכיר למפקדיו שיום אחד הוא עוד יחזור לבית ספר לטיסה,כשיצא אסף לקורס הקצינים ,פגש שם את אליעזר ,ששירת בינתיים כשריונר בחטיבה 188. "בניגוד לאסף, אני הייתי בטוח שלא אחזור לקורס הטיס" סיפר אליעזר, שעתיד לשרת כנווט קרבי,"רק שנה ושלושה חודשים אחרי קורס הקצינים החלטתי לנסות לחזור לטיס, הבנתי שאני רוצה להמשיך לשרת בצבא, וקורס הטיס היה םיפור לא סגור מבחינתי".

השניים חזרו יחד לקורס טיס, והמשיכו בו מהשלב שבו נפלו,הבגרות, והעובדה שכבר הכרנו את המערכת מאד עזרו "אמר אסף,שעתיד לשרת כטייס מסוקים, המעבר מלהיות קצין לחניך בקורס הוא לא טבעי,אתה רגיל להשפיע, ושמתיחסים למה שאתה אומר, ופתאום מתחילים הכל מהתחלה, לדבריאליעזר, מאד קשה לעבור ממקום שכבר הוכחת ובנית את עצמך, למקום שבו אתה שוב שווה בן שווים,אתה צריך לעשות את מה שכולם עושים,ואפילו טוב יותר כי אתה כבר נתפס כמישהוא עם ניסיון,

במסדר הכנפיים, שיערך ביום חמישי, יצעדו לצד אסף ואליעזר גם שלוש נשים- לראשונה זה שנתיים וחצי ,שתיים מהן טייסות ואחת נווטת קרב,מנתונים שפירסם חיל האויר עולה כי בוגרי הקורס באים מכל קצות הארץ, 30% באים מהצפון, 47.5% מגיעים מהמרכז ו-22.5% מתגוררים בדרום. 7.5% מבין הבוגרים הם דתיים, 15% לא נולדו בישראל,15% מסורתיים.

22.5% דוברי שפה זרה ברמת שפת אם, 2.5% דוברי רוסית, ו-20.% דוברי אנגלית, מבחינת מצבם המשפחתי,37.5מבוגרי הקורס הם אחים בכורים, ו-25% הם בני זקונים.

רק בוגר אחד נשוי,בעוד יתר חבריו עדין רווקים.

לילך שובל (ישראל- היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן