דצמ 072010
 

הטבה נוספת ללקוחות הסלולר:

בהמשך להגבלת כנסות היציאה, הפחתת דמי הקישורית והכנסת מפעילים וירטואלים חדשים בעתיד, ביטלה אתמול ועדת הכלכלה של הכנסת את חסימת כרטיס ה- SIM, שמנעה העברת מכשיר סלולרי מרשת לרשת.

משמעות ההחלטה: החל מ-1 בינואר 2011 ייאסר על חברות הסלולר למכור מכשירי טלפון נעולים, המיועדים למכירה רק בכרטיסי SIM של החברה עצמה, הן לא תוכלנה לחסום מכשירים לשימוש של חברות אחרות והלקוח יוכל לנדוד עם מכשיר הטלפון שרכש בחברה אחת לחברה אחרת ,בלי שיהיה תלוי בחברה הננטשת וללא האילוץ של "פריצת" קידוד המכשיר, תמורת תשלום של 100 שקלים.

שר התקשורת משה כחלון, שהוביל את הרפורמה , אמר כי "מעתה יוחל לקוח לקחת את המכשיר שרכש ברשת אחת ולעבור איתו לחברה אחרת, המשמעות היא הנמכה נוספת של חסמי המעבר שמנעו תחרות, וחיסכון בעשרות שקלים ".

כמו כן אישרה ועדת הכלכלה את חובת הניטרליות ברשת האינטרנט הסולולרית הן מבחינת המחיר והן מבחינה טכנולוגית, ייאסר על חברות הסלולר לחסום את האפשרות לדבר בתוכנת "סקייפ" או לחייב לקוח להיכנס לאינטרנט הסלולרי דרך הרשת שלהן, בנוסף, חברות הסלולר יהיו מחויבות שלא להפלות אספקת שרותים הניתנים דרך האינטרנט בדיוק כמו ברשתות הנייחות.

עם זאת, ועדת השרים לחקיקה דחתה את ההצעה של חברי הכנסת אופיר אקוניס, אורי מקלב, ויוליה שמאלוב-ברקוביץ" לבטל לחלוטין את קנסות היציאה שגובות החברות ממנויים המבטלים את את התקשורת לפני תום החוזה. לפי ההחלטה, חברות הסלולר רשאיות לגבות חזרה את "שווי מענק ההטבה" עד 8% מסכום ההטבה במכפלה של מספר החודשים עד תום החוזה,לעומת המצב כיום, עדיין מדובר בחיסכון של אלפי שקלים שנאלצו המנויים לשלם בגין הקנסות על ביטול ההתקשרות לפני המועד.

ח"כ כרמל שאמה הגיש בקשה לדיון חוזר בנושא קנסות היציאה, פרטנר וסלקום הודיעו כבר כי יוותרו על כל קנסות היציאה. פלאפון טרם הצטרפה לאחיותיה הגדולות.

זאב קליין (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.