נוב 232010
 

מדינת ישראל עומדת להכריז מלחמה במחלת הסכרת.
המועצה הלאומית לסכרת, הכריזה אתמול על תוכנית לאומית לגלוי מוקדם של המחלה ,שבמסגרתה יאותרו אזרחים המוגדרים בעלי סיכון גבוה לחלות בסכרת ויזומנו לעבור בדידה מוקדמת לזהוי המחלה. אם עברתם את גיל ה40,  ויש לכם קרובי משפחה שחולים במחלה ,כנראה בקרוב תקבלו גם אתם הזמנה מקופת חולים לבוא ולהיבדק.

עוד יוזמנו אנשים מעל גיל 40 שסובלים מאחת התופעות הבאות: השמנת יתר, לחץ דם גבוה מ- 140 (סיסטולי ), בעלי שומנים בדם,אנשים ממוצא ערבי או אתיופי, נשים עם עבר של סוכרת הריון, נשים שילדו עובר במשקל ארבעה קילוגרמים ויותר, חולי לב, אנשים עם בעיות בכלי הדם, ונשים עם תסמונת השחלה הפוליציסטית ( עם bmi 30 ומעלה ).
איתור גורמי הסיכון יתבצע בעזרת המידע הנמצא בתיק הרפואי של כל מבוטח בקופת חולים וכן בעזרת שאלונים מיוחדים שיחולקו למטופלים.
עיקרי התוכנית החדשה הוצגו אתמול על ידי המנ"כל של משרד הבריאות ד"ר רוני גמזו ויו"ר המועצה הלאומית לסכרת פרופסור איתמר רז.
על פי הערכת המועצה הלאומית לסכרת,כ- 29% מהגברים בישראל ו- 23% מהנשים נמצאים במצב של סכרת סמויה או טרום-סוכרת.

בת-חן אפשטיין אליאס ( ידיעות אחרונות )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן