נוב 102010
 

וולפגנג אמדאוס מוצארט היה גאון מוזיקאלי ,אשר הוציא מתחת ידיו ממאות יצירות אלמותיות, המהוות עד היום מקור השראה והנאה לאנושות ,עכשיו מסתבר שהוא גם מקור לתחושת ביטחון.

עובדה: במערכת הכריזה של מרכז הקניות בכרייסטצ'רץ שבניו זילנד, משמיעים כבר שנתיים יצירות של מוצרט ושל מלחינים קלאסיים אחרים, ורמת הפשיעה ירדה פלאים.

על פי דיווחים של משטרת כרייסטצ'רץ, נרשמו בשנת 2008 עשרות מקרים של התנהגות פרועה שדרשה התערבות של אנשי האבטחה, אבל אחרי שנה של מוזיקה קלאסית, ירד המספר מ-86 מקרים בשבוע לשניים בלבד.

"המוזיקה הקלאסית החזירה את השליטה במקום לידיהם שלבעלי החנויות והלקוחות", אמר ראש איגודבלי העסקים בעיר, פול לונסדייל "אנשים אוהבים לבוא לכאן עכשיו כי הם מרגישים בטוחים".

למען האמת ,הוא מגלה , עלה בעבר רעיון להשמיע שירים של בארי מנילו, בתקווה שהמוזיקה המתקתקה תסלק מהמקום בני נוער מתפרעים, "אבל אז החלטתי לפסול את הרעיון מחשש שהמוזיקה תרחיק גם את קהל הקונים "

אי. אף. פי.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן