אוק 312010
 

500 בני האדם שמלאו את כיכר רבין בתל אביב שברו את השיא במשחק שחמט סימולטני שהיה שייך, למרבה ההפתעה, לאיראן

מיכל שפירא  NRG

למעלה מ-500 שחקני שחמט גדשו אתמול (ה') את כיכר רבין בתל אביב במטרה לקבוע שיא גינס חדש במשחק שחמט סימולטני. המטרה הושגה ובכך נשבר השיא הקודם שהוחזק על ידי אירן מאז אוגוסט 2009, כאשר שחמטאי איראני התמודד נגד 500 שחמטאים בזה אחר זה.

אירוע השחמט הגדול התקיים בסימן תרומתה של העלייה מברית המועצות לשעבר לחוסנה של מדינת ישראל. במרכזו של האירוע נערך משחק שחמט סימולטני במטרה לשבור את שיא גינס שהוחזק עד היום על ידי אירן. השחמטאי אליק גרשון, עולה ותיק מאוקראינה שהיה בעברו אלוף ישראל ואלוף אירופה לנוער, שיחק במשך שעות רבות מול יותר מ- 500 שחקנים, רבים מהם עולים מברית המועצות לשעבר.

שיא הגינס למשחק שחמט סימולטני בו מתמודד שחקן אחד בו זמנית נגד מספר רב של שחקנים, הוחזק מאז אוגוסט 2009 בידי השחמטאי האיראני מורטזה מהג'וב שהתמודד נגד 500 שחמטאים. הפעם הצליח השחמטאי הישראלי לשחק נגד למעלה מ- 500 שחמטאים. כולם, על פי דרישת גינס רשומים ומדורגים באיגוד השחמט הישראלי. כדי להשיג את השיא העולמי, היה גרשון חייב לנצח לפחות ב- 80% מהמשחקים שיערכו בפיקוח צמוד של נציג חברת גינס.

בושינסקי: זוהי הזדמנות לחשוף את השחמט לציבור

את האירוע ארגנו הסוכנות היהודית והאיגוד הישראלי לשחמט. יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר כי מטרת אירוע השחמט הגדול הוא לציין את תרומתה הרבה של העלייה מברית המועצות לישראל.

"העלייה מברית המועצות לשעבר תרמה באופן משמעותי לחוסנה של מדינת ישראל ולהעצמתה של החברה הישראלית בתחומים רבים ובהם בתחום הכלכלי, האקדמי, המדעי, התרבותי וכמובן התחום הספורטיבי. אין ביטוי

טוב יותר לתרומה הזאת, מאשר מיקומה של מדינת ישראל כמעצמה עולמית של שחמט, שזכתה לאחרונה במקום ה- 3 באולימפיאדת השחמט", אמר שרנסקי.

יו"ר איגוד השחמט בישראל, אביב בושינסקי, שיזם את אירוע שבירת שיא הגינס, הוסיף "זוהי הזדמנות מיוחדת במינה לחשוף את השחמט לציבור ולהוכיח שמדובר בספורט הלאומי של ישראל ובד בבד להראות לעולם שישראל היא מעצמה – לפחות בענף השחמט".

רגע שבירת השיא בכיכר רבין

רגע שבירת השיא בכיכר רבין צילום: יהונתן שאול

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן