מרץ 142010
 

רק מהארומה שלו אפשר לשבוע, המוח מגיב אליו כמו שהוא מגיב לנשיקה, ונשים משוגעות עליו בזמן המחזור. חשבתם שאתם יודעים הכל על שוקולד? 10 עובדות יוצאות דופן

1. שבעים מהריח

הידעתם? הארומה של השוקולד לבדה מסוגלת לגרום לתחושת שובע מיידית אצל המריח (אם כי לא ברור כמה זמן היא נמשכת).

2. במקום נשיקה צרפתית

חוקר ממעבדת מוח באסקס בבריטניה מדד באמצעות אלקטרודות ומוניטור לב את התגובות הפיזיולוגיות שמעוררים מגע של שוקולד על הלשון והתנשקות אינטנסיבית. נמצא שהתגובה של הלב והמוח לשוקולד הייתה עוצמתית וממושכת בהרבה מזו של ההתנשקות.

3. ישמח לבב אנוש

נוגדי החמצון בשוקולד מריר עוזרים להפחתת לחץ דם ולהורדת רמת השומנים בדם ובכך מקטינים את הסיכון להתקפי לב. נא לא להגזים: אכילה יתרה מהחום המתוק הזה עשויה לנטרל השפעות אלה.

4. מחזור וכמיהה לשוקולד

בין מצבי הרוח המאפיינים את הימים שלפני הווסת ידועה גם הכמיהה לשוקולד. אין מדובר בקפריזה חסרת פשר. ייתכן שהמגנזיום שבו מקל על התכווצויות הרחם ועל תחושת הגודש, או שחומצות השומן שבו מעלות את רמת האסטרוגן (וזה ממתן את השפעותיו של הפרוגסטרון, המתבטאות בהצטברות נוזלים ובתחושת נפיחות).

5. מכורות לשוקולד

השוקולד הוא מושא להתמכרויות ולהתקפים בולימיים. בין כל סוגי המזון הנאכלים באופן מופרז השוקולד הוא הראשון ברשימה. אצל נשים אירועי תשוקה בלתי נשלטת למזון נפוצים הרבה יותר מגברים.

6. פחות חרדות

חרדתיים, וכאלה שאינם, קיבלו 40 גרם שוקולד מריר ליום במשך שבועיים. התברר שהשוקולד גרם לשינוי בדפוס ההורמונלי והמטבולי המאפיין בדרך כלל את החרדתיים. גם מדידת הורמוני הסטרס בשתן נמצאה נמוכה יותר אצל אוכלי שוקולד.

אראלה טהרלב בן-שחר

לכתבה המלאה (YNET מנטה)

 Posted by at 10:25

  One Response to “מפיג חרדות ועוזר במחזור: 10 עובדות על שוקולד”

  1. מאד עושה חשק לרדת על איזו חפיסה

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן