אוק 132010
 

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון ,בעוד כחודשיים יסיימו בהצלחה שלש צוערות את קורס הטיס של חיל האויר, זאת, לאחר שנתיים בהן לא עמדה אף אישה על מגרש המסדרים בבסיס חצרים.

שלושת הטייסות החדשות צפויות להשתלב בצוותי האויר של החיל, אחת כטייסת קרב, אחת כטייסת תובלה, ואחת כנווטת. אין זו הפעם הראשונה בחיל האויר שבו מסיימות כמה נשים את הקורס, ביולי 2006 למשל, זכו ארבע צוערות להניף את כובעיהן באויר.

קורס הטיס של חיל האויר נפתח לשרות בנות לאחר בג"ץ של אליס מילר המפורסם, שהתקבל בשנת 1994 .בשנת 1998 סיימה את הקורס כנווטת ראשונה,ובשנת 2001 כבר סיימה אותו רוני, טייסת הקרב הראשונה, ואז ועד היום קיבלו 19 נשים את כנפי הטיס הנחשקות, אולם הפעם האחרונה שבה סיימה צוערת את הקורס בהצלחה היתה ביולי 2008.

עם זאת , אף שבארבעת קורסי הטיס האחרונים, לא סיימה אפילו צוערת אחת בהצלחה, הרי שמספר לא מבוטל של בנות החל את הקורס, מרביתן נשרו בשלבים הראשונים, ובחיל האויר מציינים כי הן פשוט לא התאימו לשמש טייסות בחיל.

מפקד חיל האויר הקודם, האלוף (במיל) אליעזר שקדי, ניסה לקבוע רף ולפיו לפחות עשרה אחוזים מבוגרי הקורס יהיו נשים, היעד לא הושג עדיין, אך בחיל האויר שינו לפני שנתיים את שיטת המנויים והחלו לזמן מועומדות מתאימות באופן יזום, בנוסף עורך החיל כנסים בנושא קורס טיס לבנות.

לילך שובל (ישראל היום)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.