מאי 112014
 

לאור פרשת "אקייוטק" וכדי למנוע הישנות של מקרים נוספים, החליט שר התקשורת להטיל עיצומים כספיים בסכום כולל של כ- 2.2 מיליון ש"ח על חברות הסלולר: פלאפון, סלקום, פרטנר והוט מובייל

החברות לא הודיעו למנוי באמצעות מסרון, בזמן הרישום לשירותי תוכן, אודות פרטי השירות: מהו מהות השירות, מהם תעריפי השירות, ומהן דרכי הפנייה לחברה במקרה בו מעוניינים להתנתק מהשירות

שר התקשורת ארדן: "לא נאפשר לגבות כספים מהצרכן בדרכים שאינן שקופות, אלא רק כאשר ברור מעל לכל ספק שהצרכן ביצע את הזמנת השרות מתוך מודעות מלאה"

חברות הסלולר מאפשרות צריכה של שירותי תוכן למיניהם. התשלום עבור שירותים אלה, מבוצע באמצעות חשבון הטלפון הסלולרי החודשי של המנוי.
משרד התקשורת קבע הוראות ברישיונות של חברות הסלולר, לגבי אופן ההזמנה והרישום לשירותים שכאלה באתרי אינטרנט של ספקי תוכן, וזאת לצורך הגברת השקיפות כלפי המנוי במהלך הזמנת השירות, ובמטרה לאמת את זהות מזמין השירות.

על פי ההוראות, החברות מחויבות, בין היתר, לשלוח למנוי במהלך הרישום מסרונים שיכללו פרטים שונים לגבי השירות כגון: מהות השירות, תעריפיו, ודרכי הפנייה לצורך התנתקות והסרה של השירות.
לאחר שנמצא כי חברות הסלולר לא שלחו למנויים מסרונים ובהם הפרטים המלאים לגבי השירות, כנדרש על פי הרישיונות, ובהתאם למדיניות שר התקשורת, גלעד ארדן, והנחייתו ליישם משטר אפקטיבי של אכיפה, החליט משרד התקשורת להטיל עיצומים כספיים על מפעילי הסלולר כדלקמן:

  • סלקום – 748,090 ש"ח
  • פרטנר – 642,670 ש"ח
  • פלאפון – 599,830 ש"ח
  • הוט מובייל – 173,530 ש"ח.

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר האינטרנט של משרד התקשורת בכתובת www.moc.gov.ilבמדור "עיצומים כספיים טלפוניה ואינטרנט".

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן