מאי 052014
 

יום חמישי 15.5.14 בשעה 20:30
יום ששי 16.5.14 בשעה 12:30

רויטל חכמוב, פסנתר; גלעד הילדסהיים, כינור
שומן – מחולות בני ברית דוד; בטהובן – סונטה מספר 9 "קרויצר" לכינור ופסנתר

הקונצרט הקרוב בסדרת הקונצרטים פיאנו בנטף, מציג יצירות שונות מאד שקשורות שתיהן למילה הכתובה. מחולות בני ברית דוד, לפסנתר סולו, מאת שומן, מבוססת על הקבוצה הדמיונית עליה נהג שומן לכתוב בכתב העת הפופולארי שלו "כתב העת החדש למוסיקה". הקבוצה היתה קשורה באופן הדוק לסיפורה האמיתי של קבוצה מלחינים שהובילה קרב מלא רוח לחימה (אם כי לא ממש מוצלח), בנסיון להגן על המסורת של הלחנת מוסיקה קלאסית במהלך המאה ה-19. הסונטה שהלחין שומן מבוססת על חבריה המדומיינים של הברית כשהפרקים בה נותנים ביטוי מובחן ומדויק לאופי ותפקיד הדמויות השונות ופעילויותיהן. סונטת קרויצר מאת בטהובן, לעומת זאת, היוותה בסיס לנובלה המפורסמת מאת טולסטוי שנשאה את אותו השם. הסונטה מוכרת בשל תפקיד הכינור התובעני במיוחד ובשל קשת הרגשות הרחב שהיא מבטאת והוקדשה בזמנו לגדול כנרי התקופה רודולף קרויצר, שבסופו של דבר לא ביצע אותה.
* * * * * * *
סדרת הקונצרטים "פיאנו בנטף" כבר הפכה לשם דבר. "פיאנו בנטף" היא סדרת קונצרטים קאמריים בעריכתה ובניהולה של הפסנתרנית רויטל חכמוב, מצמרת הפסנתרנים הישראלים. חכמוב הקימה בביתה את אולם הקונצרטים "פיאנו בנטף" שהותאם במיוחד לסדרה זו, עם אקוסטיקה מושלמת ואווירה ייחודית. בסדרה מתארחים מוסיקאים מובילים מהארץ ומהעולם ומגישים תכניות מגוונות מהמאה ה-17 ועד לימינו אנו עם דגש על יצירות המופת הקאמריות מכל הזמנים. במרכז הסדרה יצירות לפסנתר — קאמריות וסולניות— אותן מבצעת רויטל חכמוב על פסנתר פציולי קונצרטנטי חדש בעל צליל נדיר ביופיו, אשר נבחר אישית על ידה במפעל פציולי באיטליה. בין האמנים שמופיעים השנה: הכנר גלעד הילדסהיים, רומן שפיצר(ויולה), הלל צורי(צ'לו), זמר הסופרן, יעלה אביטל ואחרים וכמובן, רויטל חכמוב.

בסדרה משולבים אלמנטים נוספים: מיטב האוכל, הגבינות והיין המקומיים. כל קונצרט מלווה בארוחה ב"מטבח של רמה". בנוסף מוגשים בהפסקת הקונצרט יין מיקב סוסון ים, גלידה של "המטבח של רמה" וגבינות ממשק הימלפארב המקומי.
כל קונצרט מתקיים פעמיים: פעם אחת ביום חמישי בערב, ולפניו ארוחת ערב חגיגית ב"מטבח של רמה" והפעם השניה ביום שישי ולפניו בראנץ' עשירא וכפרי ב"מטבח של רמה". את התכנית האמנותית התקינה רויטל חכמוב, והיא כוללת סדרה של שישה קונצרטים קאמריים עם תכנית איכותית מגוונת ונגישה לקהל חובבי המוסיקה. הרעיון שעומד מאחורי הסידרה הוא שילוב של מוסיקה ונגנים מהרמה הגבוהה ביותר, אוכל גורמה עם תפריט שינהל דיאלוג חופשי עם המוסיקה, ויין (יקב סוסון ים) וגבינות (משק הימלפארב) מהתוצרת המקומית המעולה של האזור, כולם מוגשים בתוך נוף מרהיב ביופיו.

הקונצרטים יתקיימו באולם "פיאנו בנטף"
פרטים נוספים על הסדרה באתר: http://www.pianonataf.org.il/
מחיר הקונצרט: 110 ₪ (מחיר הנחה 70 ₪)

לאחרונה שבה רויטל מסביב קונצרטים בגרמניה שם ביצעה את "רפסודיה בכחול" וזכתה לשבחי הביקורות:
"הפסנתרנית הישראלית רויטל חכמוב ההרמוניה חזקה ובטוחה. … מזג תוסס עם שלווה לירית חלומית. זה היה שווה "Bravos" רבים."
NGZ Online
"לפסנתרנית רויטל חכמוב התזמורת פורשת שטיח האדום: ריקוד מלא רגש הפעמים את אצבעותיה בעדינות…תושיה אקרובטית על המקשים בזמן שתלתליה הבלונדינים עפים באוויר. היינו שמחים לשמוע יותר מהסולנית המצליחה."
WZ Newsline

לאחרונה הושק ערוץ היו טיוב של "פיאנו בנטף" ובו מרבית הקונצרטים שנערכו במהלך השנתיים האחרונות, מצולמים באיכות גבוהה במיוחד. אנא בקרו וצפו:
http://www.youtube.com/user/PianoNataf?feature=watch

לפרטים נוספים, תמונות, הקלטות וכו': גילי אלון-ביטון, gilli@carousel.co.il, 0544352353 או קרנית בסון karnit@carousel.co.il, 0524299441

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- קרוסלה ניהול אמנים ויח"צ.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן