ינו 032012
 

הוועדה לביקורת המדינה, דנה אתמול בנושא סיבסוד מסעות התלמידים לפולין, כי החל מהשנה, יקצו משרד החינוך ומרכז השילטון המקומי, 50 מליון שקלים, כדי לסייע לתלמידים נזקקים להשתתף במסע לפולין. מדובר בסיבסוד מדורג שיגיע עד ל-70% מעלות המסע.
שר החינוך, גדעון סער, אמר כי "מדובר במהלך חסר תקדים להגדלת הנגישות למסעות לתלמידים מרקע כלכלי מבוסס פחות".
להערכת השר, בעיקבות המהלך, עתיד מספר התלמידים היוצאים למסע להכפיל את עצמו ולהגיע לכ-40 אלף תלמידים.
ח"כ רוברט טיבייב (קדימה) התריע , כי על פי בדיקתו, שום ילד מאופקים לא יצא בשנה האחרונה למסע, ואילו שמעון גפסו, ראש עירית נצרת עילית, הציע לצרף את מפעל הפיס ליוזמה כדי להרחיבה עוד יותר.
"בעיר שלנו, יוצאים מדי שנה ביו 100-150 תלמידים במחזור של 400 תלמידים, והעיריה בראשותי הגדילה פי חמישה את הסיוע למסע". גם שיעורי הגיוס בקרב מי שיצאו למסע עלו פלאים, אמר שמעון גפסו.
עלות ההשתתפות במשלחת לפולין עומדת על כ- 5,400 שקלים לאדם. תלמידים שהוריהם משתכרים כ- 1,600 שקלים לנפש במשפחה, יזכו לסיבסוד בשיעור של כ-70% מעלות המסע.
משפחות שהכנסתן הממוצעת לנפש היא 2,100 שקלים, יקבלו סבסוד בשיעור של כ-45% מעלות המסע. הכנסה ממוצעת של 2.800 שקלים למשפחה תזכה בסבסוד בשיעור של 30%מעלות המסע. עם זאת, מי שבמשפחתו משתכרים 3.100 שקלים בממוצע לנפש, לא יזכה לסבסוד, אלא על פי החלטת וועדת חריגים .
השר סער הדגיש: "המסע לפולין הוא אחד המהלכים החינוכיים והערכיים ביותר, ולכן נרחיב אתו ונעצים אותו. רוב התלמידים המשתתפים בו מצביעים על על הזדהות גדולה יותר עם העבר היהודי, מגלים גאווה לאומית ותחושת גורל משותפת ומבינים את חשיבות ארץ-ישראל לעם היהודי, ואת משמעות האנטישמיות".

יעל ברונובסקי,וגדעון אלון(ישראל היום)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.