דצמ 152011
 

סוגיית הדרת הנשים בצה"ל עלתה פעם נוספת לכותרות, זאת לאחר שח"כ ניסים זאב (ש"ס), הציע "לחלק אטמי אוזניים לחיילים דתיים, כך שלא יאלצו לצאת מהטקסים במהלך שירת נשים.

הדברים נאמרו במהלך דיון סוער בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, בהשתתפות ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי. ח"כ זאב הבהיר, כי הצעתו גובשה בעקבות פגישה עם הרב הראשי הספרדי לישראל, הרב שלמה עמר. עם זאת הדגיש הח"כ: "שיהיה ברור,אין שום היתר לחיילים דתיים לשמוע שירת מקהלות".

האלוף ברביבאי  דחתה על הסף את ההצעה וחזרה על עמדת צה"ל לפיה "אין איסור על שירת נשים, ואין הדרת נשים. אין אחד בצבא שרשאי לומר לחיילת את לא יכולה לשיר. אנחנו במגמה הפוכה לגמרי".

בתוך כך, בעקבות הדיווחים על שעות ההפרדה ביו נשים לגברים, שהונהגו בשבועות האחרונים בחדר הכושר בטכניון בחיפה, הודיעה הנהלת המוסד האקדמאי, כי היא מקפיאה את ההחלטה. "אנו מוקיעים הדרת נשים מכל סוג שהוא" הסבירו בטכניון.

ליאור נוביק (פוסט)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.