אוק 092011
 

בבית החולים "מעיני הישועה" בבני ברק, המטפל בעיקר ביולדות חרדיות, מסכמים עוד שנה מוצלחת ומרובת לידות. על פי נתונים שפירסמו אמש,בשנה האחרונה (תשרי עד תשרי), נקבע שיא חדש במספר הלידות, העומד על יותר מ-10.000. בשנים הודמות, אמרו בבית החולים, היה המספר נמוך יותר.

את המספרים המדויקים, הסבירו בבית החולים, לא ניתן לפרסם בשל איסור מצד הרבנים הטוענים כי "אין ברכה שורה אלא בדבר הסמוי מהעין". עם זאת, בביה"ח יודעים לומר כי החודש שעבר היה הפורה ביותר, במהלכו נולדו יותר מ-950 תינוקות, במהלך יום הכיפורים נולדו בביה"ח 30 תינוקות. ממצאי המעקב הרפואי שעורכים רופאי ביתה"ח זה כמה שנים, עולה כי הגידול במספר הלידות ביום הכיפורים לא נובע מהצום. מנהל אגף אמהות ונשים בביה"ח, ד"ר בני חן, אמר כי הנתון המרשים ביותר בסטטיסטיקה הזו הוא מספר הלידות הטבעיות:"שעור הלידות הטבעיות עומד על 89.5%", הסביר ד"ר חן,"רק 10.5 אחוז נולדו בניתוח קיסרי-פחות ממחצית מהממוצע הארצי.הסיבה לכך,היא המאמץ המיוחד שעושים הרופאים בשל המודעות הגבוהה לחשיבות הלידה הטבעית.

יהודה שלזינגר (ישראל היום )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.