יול 012011
 

תנובה היתה הראשונה, שהורידה אתמול את מחיר הקוטג', לחמישה שקלים ותשעים אגורות, אחריה באו שטראוס וטרה. יוזמי המאבק אומרים, זה לא מספיק-נמשיך להיאבק.

הקרב הבא: המחירים המופקעים של היוגורטים, מעדנים וגבינות צהובות.

הצלחה אדירה למאבק הצרכני הראשון בפייסבוק: חברות החלב תנובה,שטראוס וטרה, התקפלו אתמול בפני החרם הצרכני על הקוטג', והודיעו שיפחיתו את מחיר הגבינה הפופולרית לרשתות שיווק ל- 4.55 שקלים, הדבר יאפשר להוזיל את הקוטג' לצרכן ל-5.9 שקלים , אך יוזמי המאבק אומרים -נמשיך להיאבק.

הקוט"ג לא לבד: ועדת הכספים של הכנסת, אישרה אתמול פה אחד, בהשתתפות העצמית ברכישת תרופות במרשם, החל מ 1 באוגוסט. נציג אגף התקציבים, העריך כי ההטבה למבוטח תהיה בין 20 שקלים ל-500 שקלים לחודש, בהתאם לצריכת התרופות של כל מבוטח. בנוסף, אישרה הוועדה לקופות החולים להתחיל לגבות כסף על תרופות וציוד רפואי שלא במרשם, כולל על התקן תוך רחמי למניעת הריון, שיעלה 261 שקלים זאת כדי להפסיק את התופעה של הליכה למרפאות פיראטיות או פרטיות. ההחלטה תחול על תרופות מרשם שיש להן תחרות מסחרית (תרופות גנריות) הנכללות בסל הבריאות, ושעלותן המקורית היא מעל 120 שקלים.

הטבה נוספת שתיכנס שתיכנס לתוקף מהיום בחצות:  מחירי הדלק יורדים ב- 24 אגורות לליטר. מחירו של ליטר דלק 95 אוקטן יהיה 7.22 אגורות לליטר בתידלוק עצמי ,ו-7.35 שקלים בשירות מלא-הוזלה של 3.22%.

חזי שטרנליכט,זאב קליין,וזיבה מוגרבי-קובני (ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.