יונ 012011
 

בין כל המכשירים המתקדמים, שלקחו חברי צוות מעבורת החלל "אנדוור", יש גם מוצר כחול- לבן. לא, זה לא פיתוח ביטחוני חדש אלא דווקא יוגורט, יופלה ביו לבן, עם חיידקים פרוביוטיים, נוסחה ישראלית שפותחה על ידי תנובה.

משרד המדע חבר לאוניברסיטה העברית ולמכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל, כדי לבדוק את עמידתם של החיידקים הפרוביוטים בחלל.מחקר זה אמור לשמש בעתיד בתכנון התזונה של אסטרונאוטים בחלל. זו משימתה האחרונה לחלל של המעבורת "אנדוור".

ראש מכון פישר, תא"ל (מי"ל) אסף אגמון, הסביר כי "אחת הבעיות המרכזיות של אסטרונאוט בחלל היא בחירת המזון אותו יאכלו בחלל, כי האסטרונאטים זקוקים למזון עשיר בסידן בחומרים בוני עצם, ומצד שני חומרים העוזרים להגן על המערכת החיסונית. יוגורט, ובמיוחד פרוביוטי, הוא עשיר בסידן, ובוויטמינים ובחיידקים פרוביוטים שעוזרים להגן על המערכת החיסונית". התוצאות הראשוניות צפויות כבר בעוד כשבועיים לאחר נחיתת המעבורת.

מנכ"ל תנובה, אריק שור, אמר כי "שמחנו והתרגשנו לקבל את החדשות ממכון פישר, ובפרט ערב חג השבועות. יופלה לבן של תנובה, נבחר מבין עשרות מוצרי חלב להישלח למחקר משמעותי, באישור נאס"א העולמית, שעיקרו בדיקת עמידות החיידקים הפרוביוטיים בחלל. אנו גאים שמוצר חלב של תנובה לוקח חלק במחקר חשוב זה".

היאלי יעקבי (ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.