מאי 222011
 

ועדת השרים לחקיקה, תדון היום בהצעתה של ח"כ רונית תירוש (קדימה ) יו"ר השדולה לבטיחות בדרכים בכנסת, שתשנה את הנהלים הקיימים כיום בכביש חוצה ישראל, בכך שתחייב לתת מידע על עומסי תנועה בטרם כניסה לכביש 6, ותאסור חיוב על נסיעה בו במקרה של עומס תנועה.

ההצעה מתבססת על ההנחה כי כבישי האגרה משמשים פתרון תחבורתי בתשלום לשעות העומס, נועדו בין היתר להסטת עומסי התנועה מכבישים שאינם כבישי אגרה . במצב שבו נוצר עומס בכביש האגרה, נאלץ הנהג לשלם סכום גבוה למרות עמידה מיותרת או נסיעה איטית במיוחד.

לפיכך מבקשת ח"כ תירוש לחייב את התקנתו של שילוט אלקטרוני שיוצב לפני הכניסה לכביש האגרה ובמרחק סביר ממנה, שיאפשר לנהג בחירה בין כביש האגרה לכביש חלופי ללא תשלום ובאופן בולט הנראה לעין הנהג בכביש. עוד מוצע לחייב את בעל הזיכיון בכביש 6 להפעיל מוקד טלפוני, שבאמצעותו יוכלו הנהגים לקבל מידע עדכני בזמן אמת בדבר עומסי התנועה לאורך כביש האגרה.

"חייבים להפסיק את התופעה של נתקעת וגם שילמת בכביש 6", הסבירה ח"כ תירוש, "כל המטרה של כביש אגרה היא לשלם עבור האפשרות להגיע יותר מהר, ואם התשתית לא מאפשרת נסיעה שכזו, אין טעם שבעל הרכב ישלם על הנסיעה. בנוסף לכך, מן הראוי שלפני הכניסה לכביש האגרה יואילו לספר לנו אם אנחנו נכנסים לדרך פנויה או שמא לפקק בלתי נסבל.

הנהג בכביש חוצה ישראל הוא לקוח, והוא ישלם רק כאשר הוא מקבל את המוצר שעליו שילם -נסיעה מהירה בכביש.

עדנה אדטו (ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.