מאי 122011
 

השר משה כחלון, מבקש להשלים את מהפכת הצרכנות שהוא מוביל בתחום התקשורת. אחרי תחום הסלולר, הגיש אתמול שר התקשורת לאישור הממשלה הצעה שתרחיב את קיצוץ קנסות היציאה גם לשרותי הטלוויזיה והאינטרנט.

ההצעה שיביא השר כחלון לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב תכלול קיצוץ משמעותי של קנסות היציאה על כלל חברות התקשורת בארץ, כולל חברות הטלוויזיה בכבלים, הוט, והטלוויזיה בלווין,YES  יס, כל ספקי האינטרנט, בזק ומפעילי הטלפוניה הקווית הנייחת והטלפוניה הבינלאומית.

על פי הצעת החוק החדשה, חברות התקשורת יוכלו לגבות במקום קנס גבוה תשלום חד פעמי בשיעור של עד שמונה אחוזים, כפול מספר החודשים שנותרו עד תום תקופת ההתקשרות וההתחיבות, מדובר בחיסכון של מאות שקלים, ולעיתים של אלפי שקלים למנוי. בכל מקרה, התשלום בפועל לא יעלה על כמה מאות שקלים בודדים, בניגוד למצב היום, שבו קנס היציאה עלול להגיע לאלפי שקלים למנוי. בנוסף, חברות התקשורת השונות לא יוכלו לקנוס את המנויים, לגבות תשלום נוסף, או למנוע הטבה בשל ביטול ההתקשרות. אם ההצעה תאושר, החברות כן יורשו לגבות תשלום עבור הציוד שהפקידו בידי הצרכנים.

השר כחלון ציין כי המהלך החדש נועד לצמצם את חסמי המעבר בין החברות. "הגיע הזמן להעביר את הכוח מחברות הכבלים ללקוח". עוד אמר השר, כי מדובר במהלך משלים לשורת צעדים שהפעיל בשנתיים האחרונות להגברת התחרות ולהורדת התעריפים בשוק התקשורת ובתחום הסלולר, בפרט. לדברי השר הוא פועל להרחבת התחרות שתאפשר ללקוחות בין אלטרנטיבות גם בתחום האינטרנט,,הטלפון,והטלוויזיה בלווין ובכבלים.

בין צעדי ההתיעלות הנוספים שיזם השר ניתן למנות את כניסת חברת החשמל כספקית אינטרנט מהיר וכספקית תשתית אינטרנט נוסף למפעילים אחרים וכאלטרנטיבה להוט ולבזק. כניסת מפעילים וירטואלים לתחום הסלולר, הרחבת מערך ה-DTT ' (ערוצי טלויזיה דיגיטלית הנקלטים בלווין ללא תשלום ) ל-18 ערוצים, איסור דרישת פירעון מיידי של תשלומים במועד ההינתקות, למשל עבור המכשיר הסלולרי שנרכש מחברת הסלולר, קיצוץ דמי הקישורית לפחות משבע אגורות לדקת שיחה ובהמשך ל-5.55אגורות בלבד.

יש לציין כי גם במהלך הנוכחי של השר כחלון, הוא פרי יוזמת יו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, ח"כ אופיר אקוניס, שאף הגיש הצעת חוק פרטית בענין ביטול קנסות היציאה.

זאב קליין (ישראל היום )

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.