אוק 262010
 

דניאל בוסקילה הוא הישראלי הראשון שעבר ניתוח חדשני ויוצא דופן, שבמהלכו הוציאו את ליבו מבית החזה , כרתו מהלב גידול סרטני שהתפתח בו -והחזירו את הלב למקומו.

לפני שלש שנים התחיל בוסקילה (47 ) חקלאי ממושב בצפון , להרגיש כאבים בחזה, רופא המשפחה שלח אותו לסידרת בדיקות , וכולן יצאו תקינות,עד שקרדיולוג עשה לי אקו- לב ( בדיקת אולטרסאונד) ולתדהמת שנינו ניראה שם גוש ענק, מתאר בוסקילה,תוצאותיה של הביופסיה שנלקחה מהעליה השמאלית של הלב היו קשות,הגידול סרטני.

אחרי סבב התייעציות היגיע בוסקילה לפרופ"עוז שפירא, מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי הדסה עין- כרם בירושלים,הוא ראה את התיק הרפואי הלא מעודד שלי אומר בוסקילה,ואמר לי, "המצב שלך קשה מאד,אבל אני לא מרים ידיים, ואנסה לעזור לך",

בניסיון לצמצם את מימדי הגידול לפני הניתוח עבר בוסקילה 18 סבבים של כימוטרפיה,ולא רק שהם לא הואילו, אלה שממדי הגוש התרחבו, ולבוסקילה נשקפה סכנת חיים מיידית. ואז הוחלט שדניאל בוסקילה יהיה הישראלי הראשון, ובין הבודדים בעולם, שיעבור את הניתוח המורכב.

בוסקילה הורדם וחובר למכונת לב-ריאות, תיאר פרופ' עוז שפירא את מהלך הניתוח."פתחנו את בית החזה, ניתקנו את הלב מחיבוריו לכלי הדם השונים, עקרנו את הלב ממקומו והנחנו אותו בקערת קרח, מרגע זה התבצע הניתוח בשתי זירות, אחת הגוף החולה שם ניקינו את שאריות הגידול מחלקו האחורי של הלב, ובקערה,שם נכרת הגידול הסרטני מהלב יחד עם העלייה השמאלית ששוחזרה באמצעות רקמת לב של פרה.

אחרי שהתאושש מהניתוח ועמד על רגליו עבר דניאל בוסקילה סדרת הקרנות ובהמשך עוד כמה טיפולים כימיים,שהפעם היו יעילים.

בבדיקות האחרונות שעבר לא נמצאו שרידים לסרטן.

אריאלה איילון (ידיעות אחרונות )

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.