יונ 192010
 

במרחק שעה נסיעה מתל אביב, רגע לפני המדבר,שמורת טבע בתרונות רוחמה,מציעה חוויה מרהיבה ביופיה, טיסה בכדור פורח מעל צפון הנגב. הפעילות נמשכת כל השנה ומזג האוויר הנהדר מוסיף רבות לחווית המסע בכדור פורח מעל צפון הנגב. הפעילות נמשכת כל השנה ומזג האוויר הנהדר מוסיף רבות לחוויה.
המסע בכדור פורח מתחיל השכם בבוקר בשעת זריחה בנקודת המפגש בקיבוץ רוחמה, שם ממתין הצוות של חברת over israel, חברת התעופה הראשונה בענף הכדורים הפורחים בישראל. לחברה שלושה כדורים פורחים עם קיבולת של מעל 30 נוסעים. רכב שטח אוסף את הנוסעים אל אתר ההמראה, ההמראה כה עדינה, שאם עוצמים את העיניים התחושה היא בדיוק אותה תחושה של עמידה על קרקע מוצקה. תוך כדי הטיסה היזם והטייס מורן איצקוביץ מספר על האזור ועל הטיסה.
מבט מערבה מגלה מרבד כחול אינסופי זה הים התיכון ממזרח מטפסים להם הרי יהודה- זוהי הנקודה הרחבה ביותר בארץ. בתרונות רוחמה, כשמם כן הם אדמה מבותרת יחודית ומרהיבה בגוונים רבים. חורשות העצים, מופיעות מדי פעם בפעם וצובעות את האדמה בירוק. כשערוץ נחל שקמה מלמטה, נחווה את פני הקרקע המבותרים בליטוף ובטיסה נמוכה ונגלה את החי והצומח באחת השמורות היפות בישראל. מלמעלה רואים בעלי חיים כגון צבאים, חזירי בר, תנים, שועלים, תנים, שועלים עדרי בקר וגמלים. הישובים הירוקים,הפרדסים והשדות החקלאיים הופכים את הטיסה לבלתי נשכחת.
לאחר יותר משעה באוויר ניתן להבחין בשדה הנחיתה, שם ממתין צוות קרקע עם ארוחת בוקר,ושמפניה צוננת, ובתום הארוחה מקבלים תעודת השתתפות.

בעמק יזרעאל פועל צוות rize הממריא בכדור פורח 280 יום בשנה, מגיעים בשעת בוקר מוקדמת ,אתר ההמראה נמצא ברמות יששכר. עם הזריחה מתדרך הטייס את הצוות בניפוח הבלון, אפשר לקחת חלק פעיל בניפוח הבלון ולהינות מהמחזה המרהיב של עלייתו לאויר, הנוסעים נכנסים לסל ומקבלים תדריך מפי הטייס .
מלמעלה רואים את פארק הצבאים ברמות יששכר וכל הנוף של עמק יזרעאל, חוויה של פעם החיים ,שנמשכת כארבע שעות מההכנות להמראה ועד הנחיתה.גם כאן מקבלים ארוחת בוקר ותעודת השתתפות.
למתעניינים באזור הדרום, קיבוץ רוחמה, טלפון 057–2900007 ,בתיאום מראש. פעילות מלאה של ארבע שעות מתוכן שעה וחצי באויר תעלה בין 950 ל- 1,200 שקלים תלוי במספר המשתתפים.
לאזור הצפון, עמק- יזרעאל טלפון 077- 4500282 מחיר התענוג 900-1,100 גם כאן בתיאום מראש .

אילן גטניו (ישראל היום)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.