אפר 132010
 

יחסה של הרפואה המערבית לתרופות  סבתא כמו דבש נגד שיעול : מערכות רפואיות רבות  נמנעות ממימון מחקרים לבדיקת יעילות חומרים טבעיים לבדיקת חומרים אלו לשיפור הבריאות , נושא שאינו מצוי לרוב בסדרי העדיפויות של חברות התרופות  מממנות העיקריות של מחקרים רפואיים. בספרות הרפואית אכן אמנם נסקרת יעילותם של חומרים טבעיים לשיפור בעיות רפואיות אולם מדובר בעיקר בתוספי תזונה המקודמים על ידי חברות מסחריות,לרבות ויטמינים .

נוסף יש מספר עבודות בהיקף מצומצם להוכחת  יעילות רפואית של "תרופות סבתא" הניתנות להכנה ביתית. מחקר שהתפרסם באוקטובר 2000 ,בכתב העת "chest", למשל ,מצא כי למרק עוף תכונות אנטי-דלקתיות המסייעת להילחם בזיהומים בדרכי הנשימה העליונות . מחקרים ספורים בהם מחקר שהתפרסם ביולי 2009 בכתב העת האמריקאי לתזונה, מצאו כי תה ירוק יעיל במניעת הצטננות והפיכת נגנפי  שפעת ללא מדבקים.

בנוסף מחקר באונברסיטת קליפורניה זיהה במאי 2008 בחלב עיזים  איכויות אנטי- מיקרוביולוגיות המסיעות בשיפור תפקוד מערכת העיכול. מחקר מהמחלקה לביוכמיה קלינית בקולג לרפואה בקטמנדו שבנאפאל, מצא בשנת 2004, כי דיאטה עשירה בצנון מסייעת למניעת אבנים בכליות. מחקר אמריקאי שהתפרסם  בפברואר 2006 מצא כי תערובת של דבש, שמן זית ודונג יעילה לטיפול בטחורים ולפני שנתיים זיהו חוקרים כי רכיב הסיטרולין המצוי בכמויות גדולות באבטיח מסייע לזרימת הדם , ותורם לשיפור התפקוד המיני של הגבר.

(בריאות." הארץ")  דן- אבן

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.